Trzy posiłki dziennie

W naszej kolorowej stołówce serwujemy dzieciom trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek.

Posiłki zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych i witamin. Ograniczamy spożycie soli, cukru, tłuszczu.

Potrawy są przygotowywane codziennie ze świeżych produktów i dostarczane na bieżąco przez zaprzyjaźnioną firmę cateringową zajmującą się żywieniem dzieci, mieszczącą się tak jak i my w Ursusie.

Dzieci są zachęcane do spożywania potraw, ale nauczycielka nie zmusza dzieci do jedzenia.

Wspólne spożywanie posiłków jest dla najmłodszych okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również daje możliwość ćwiczenia zachowania się przy stole.

Dzieci, które wymagają odpowiedniej diety (np. z powodu alergii) lub gdy dieta wynika z innych ważnych czynników otrzymują posiłki zgodne z zaleceniami lekarza lub rodzica.

Do picia podopieczni naszej Placówki otrzymują: herbatki owocowe, herbatki ziołowe, kompot i wodę. Napoje dostępne są również w sali i są podawane dzieciom na każdą ich prośbę.